Szachy to królewska gra wymagająca od zawodników koncentracji, wyobraźni przestrzennej oraz abstrakcyjnego i logicznego myślenia. Jest najpopularniejszą grą na świecie, a co najważniejsze sprzyja wszechstronnemu rozwojowi uczniów. Okazją do popularyzacji szachów był Gminny Turniej Szachowy dla grupy młodszej zorganizowany dnia 19 października 2018 r. w  Publicznej Szkole Podstawowej w Gosprzydowej. 

W zawodach zmierzyły się reprezentacje szkół z Biesiadek, Gnojnika, Gosprzydowej i Uszwi.  

Drużyna naszej szkoły w składzie: Konrad  Hosaniak  ucz. kl. Va, Maksymilian  Klecki ucz. kl. Va, Adrian Piekarz ucz. kl.Va, Klaudia Jarzmik ucz. kl. IVb uplasowała się na I miejscu zdobywając złote medale i okazały puchar dla szkoły oraz awans do turnieju powiatowego. To trzeci z kolei najwyższy stopień podium dla naszych młodszych szachistów w Gminnym Turnieju Szachowym.  

Serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesów w kolejnym etapie rozgrywek.