Uczennica klasy VI, Weronika Osada zdobyła III miejsce w Gminnym Konkursie Recytatorskim zorganizowanym przez Publiczną Szkołę Podstawową w Gosprzydowej.

Konkurs pod hasłem Wolności Śpiew upamiętniał stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości. 25 października w rywalizacji udział wzięło 15 uczniów z klas V-VIII oraz III klas gimnazjum ze szkół działających na terenie naszej gminy. Uczestnicy zaprezentowali utwory poetyckie o tematyce nawiązującej do walki o wolną ojczyznę, opiewające bohaterstwo Polaków i piękno naszego kraju. Poziom recytacji był niezwykle wyrównany. Cieszymy się, że komisja konkursowa doceniła występ jednej z naszych uczennic, która przedstawiła interpretację Gawędy o miłości ziemi ojczystej Wisławy Szymborskiej.

Gratulujemy Weronice i życzymy jej dalszych sukcesów!