Publiczna Szkoła Podstawowa w Uszwi od września realizuje projekt <programuje_my tarnowski>  współfinansowany ze środków Unii Europejskiej. Uczniowie klas I-III podczas dwóch godzin tygodniowo uczą się programowania, korzystając z klocków We. Do 2. oraz tabletów. Zajęcia prowadzą nauczyciele wychowawcy, którzy zostali wcześniej przeszkoleni w tym zakresie. Nad całością czuwa trener lokalny, czyli nauczyciel informatyki.  Szkoła w ramach projektu  otrzymała 8 zestawów klocków oraz 4 tablety. Projekt przewiduje przeprowadzenie 14 zajęć według określonych scenariuszy. Uczniowie  parami  budują z klocków lego według instrukcji, m.in. łazika, samochód wyścigowy, sejsmograf, tamę, ciężarówkę, żabę czy goryla. Następnie łączą wybrany pojazd czy zwierzę z tabletem i dzięki zamontowanemu silnikowi wprawiają go w ruch przy pomocy specjalnych ikon do programowania. Mogą również  dołączyć dźwięk i obraz. W maju, po zakończeniu zajęć w szkole wszystkie dzieci uczestniczące w projekcie wyjadą na warsztaty programowania do uczelni wyższej w Tarnowie lub w Krakowie.