Dnia 25 marca 2019r. obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Ziemi, który w tym roku odbył się pod hasłem „Chrońmy nasze gatunki”. Celem tego najważniejszego święta ekologicznego jest uświadomienie problemów związanych ze zmianami klimatu, przeludnieniem, wymieraniem gatunków  czy brakiem wody w wielu częściach świata.

Tegoroczne szkolne obchody Dnia Ziemi miały formę quizu wiedzy o naszej planecie.

Uczestników rywalizacji podzielono na dwie kategorie: klasy 4 – 6 oraz 7 – 3 gimnazjum w celu dostosowania stopnia trudności pytań konkursowych.

W rywalizacji zwyciężyła klasa 5a, którą reprezentowali: Maksymilian Klecki i Adrian Piekarz, drugie miejsce przypadło klasie 3a gimnazjum: Jakub Osada, Klaudia Czyż, trzecie miejsce zajęła klasa 5b: Bartosz Chmielarz i Eryk Świerad.

Na zwycięzców czekają nagrody, które zostaną wręczone podczas uroczystości zakończenia roku szkolnego 2018/2019.