Ciągłe opady deszczu sprawiają, że w wielu miejscach dochodzi do podtopień. Cierpią ludzie, których dobytek ulega zniszczeniu. Niesprzyjająca aura nie oszczędza też zwierząt. W środę woda zalała schronisko dla zwierząt „Czekadełko” w Wadowicach Dolnych na Podkarpaciu. Pracownicy schroniska w Borku pospieszyli z pomocą przy ewakuacji psów z „Czekadełka”. Nie sądzili, że dzień później sami będą potrzebowali wsparcia dla swoich podopiecznych oraz piesków z Podkarpacia. Schronisko w Borku w ciągu kilku minut zostało zalane. Sytuacja jest dramatyczna. Psy wprawdzie zostały zabrane przez ludzi dobrej woli do tymczasowych domów, ale zniszczeniu uległy budy, sprzęt, kojce i inne elementy wyposażenia. Zalane zostały też koce i kołdry. Zwracamy się z prośbą o pomoc. Potrzebne są: koce, kołdry, budy, miski oraz sucha karma. Akcja potrwa do piątku 31 maja. Wszystkie artykuły będą zbierane w sali nr 2.

Więcej informacji znajduje się na profilu facebookowym Schroniska dla Zwierząt w Borku.