Konkurs literacki

„Święty Jan Paweł II w moich wspomnieniach”

REGULAMIN  KONKURSU

1. Cele Konkursu:
  2. Uczczenie 100 ROCZNICY URODZIN  świętego Jana Pawła II.
  3. Zapoznanie się z wpływem Jana Pawła II na życie wielu ludzi.
  4. Budowanie więzi międzypokoleniowych w oparciu o wartości chrześcijańskie.
  5. Rozwijanie kultury języka polskiego.
  6. Promocja talentów uczniowskich.

1. Tematyka pracy:

Wywiad z osobą, która:

* spotkała Jana Pawła II osobiście albo uczestniczyła we mszy świętej pod Jego przewodnictwem podczas pielgrzymki do Ojczyzny.

* chociaż nie spotkała nigdy osobiście Jana Pawła II, ale chciałaby się podzielić wspomnieniami związanymi z jego osobą, pontyfikatem, naukami.

Do wywiadu można dołączyć zdjęcia z prywatnego (domowego) archiwum.

III. Zasady uczestnictwa w Konkursie:

1. Konkurs adresowany jest do uczniów klas IV-VIII.
  2. Objętość pracy: maksymalnie 2 strony maszynopisu, czcionka Times New Roman 12.
  3. Do pracy należy dołączyć imię i nazwisko osoby, z którą jest przeprowadzany wywiad oraz ucznia przeprowadzającego wywiad.

1. Termin składania prac:
  2. Prace należy przysłać do 15 maja 2020 r. na adres mailowy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

1. Kryteria oceniania:
  • zgodność z tematem konkursu,
  • odniesienia faktograficzne (opis wydarzeń; realia przedstawione w relacji świadka)
  • walory literackie tekstu (ciekawe ujęcie tematu, bogactwo języka),
  • poprawność stylistyczna i językowa.

VI.Nagrody.

1. Autorzy najciekawszych prac otrzymają nagrody książkowe oraz cząstkową ocenę celującą
    z historii. Pozostali uczestnicy otrzymają dyplomy za udział oraz cząstkową bardzo dobrą ocenę z historii.
  2. Najlepsze prace konkursowe zostaną opublikowane na stronie internetowej szkoły.
  3. Wręczenie nagród odbędzie się po wznowieniu zajęć szkolnych.

VII. Postanowienia końcowe:

1. Nadsyłając pracę na Konkurs, autor zgadza się na niezbędne poprawki redaktorskie
    w tekście oraz jej upublicznienie na stronie internetowej szkoły.
  2. Biorąc udział w Konkursie, uczestnik akceptuje jego Regulamin.
  3. Wyniki Konkursu zostaną opublikowane na stronie internetowej szkoły oraz w e-dzienniku.

VIII. Jury:

1. Józefa Zych