W dniach 16 -18 czerwca uczniowie klasy ósmej przystąpili do egzaminu, który kończy ich edukację w szkole podstawowej. Zdający zmagali się z zadaniami z języka polskiego, matematyki i języka angielskiego. Formuła egzaminu nie uległa zmianie, ale w związku
z pandemią koronawirusa był on przeprowadzany w nietypowych warunkach. Szkoła dołożyła wszelkich starań, aby zgodnie z procedurami zapewnić bezpieczeństwo zdającym, członkom komisji oraz personelowi. Obowiązkowe wytyczne dotyczyły między innymi: zachowania odpowiednich odległości, dezynfekcji czy zakrywania nosa i ust. Mimo lekkiego stresu nasi ósmoklasiści wykazali się zdyscyplinowaniem i egzamin z przestrzegania wymogów sanitarnych zdali celująco.