Nowy rok szkolny rozpoczęliśmy udziałem we Mszy św. w kościele parafialnym. Następnie nauczyciele, uczniowie oraz rodzice spotkali się na sali gimnastycznej. Po wprowadzeniu sztandaru i odśpiewaniu hymnu państwowego sekretarz gminy Gnojnik – Pani Kinga Broszkiewicz-Kuchno wręczyła Pani Dyrektor Lukrecji Chochlińskiej akt powierzenia stanowiska dyrektora Publicznej Szkoły Podstawowej im. Władysława Jagiełły w Uszwi.

Pani Dyrektor serdecznie powitała wszystkich przybyłych, a w szczególności uczniów klasy pierwszej. Przedstawiła najważniejsze informacje związane z funkcjonowaniem szkoły w nowym roku, zasady bezpieczeństwa oraz życzyła wielu sukcesów – uczniom w nauce, a pedagogom w pracy. Następnie uczniowie poszczególnych klas spotkali się z wychowawcami.