Kalendarzowa jesień 2023 powoli staje się historią. Nadszedł więc czas, aby podsumować trwająca całą jesień akcję promującą czytelnictwo – „Jesienne drzewo czytelnicze”.

Uczniowie, którzy w tym czasie wypożyczali książki w naszej szkolnej bibliotece, mieli możliwość przypiąć kolorowy listek na przygotowanym drzewie czytelniczym.

Przypięte listki zostały zebrane i policzone. Poniżej przedstawiamy wyniki naszej akcji:

Liczba uczniów z klas I-III uczestniczących w akcji

Liczba uczniów z klas IV-VIII uczestniczących w akcji

Największa odnotowana liczba wypożyczeń
w przedziale klas I-III

Nikola Podolak (kl. II)

Katarzyna Kaczmarczyk (kl. II)

Aleksandra Dobranowska (kl. II)

Oliwier Chmielarz (kl. I)

Maja Pawełczyk (kl. III a)

Największa odnotowana liczba wypożyczeń
w przedziale klas IV-VIII

Jakub Karcz (kl. V a)

Łukasz Pilch (kl. V a)

Tytuły książek, które były najczęściej wypożyczane
w przedziale klas I-III:

Książki z serii „Marysia …” autorstwa Nadii Berkane

Książki z serii „Tata Oli …” autorstwa Thomasa Brunstroma (pozyskane z NPRCz 2.0.)

Tytuły książek, które były najczęściej wypożyczane
w przedziale klas IV-VIII:

Książki z serii „Harry Potter …”  autorstwa J. K. Rowling (pozyskane z NPRCz 2.0.)

„Tajemnicza wyprawa Tomka”  autorstwa Alfreda Szklarsiego (pozyskane z NPRCz 2.0.)

Uczniowie wymienieni w powyższej tabeli otrzymają na przedświątecznym apelu z rąk Pani Dyrektor szkoły nagrody książkowe zakupione ze środków pozyskanych z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021-2025.