22 grudnia społeczność naszej szkoły spotkała się na „Poranku wigilijnym”. Część artystyczną rozpoczął świąteczny taniec w wykonaniu dziewczynek z kl. I-III. Następnie siódmoklasiści odegrali jasełka w nieco innej niż zazwyczaj formie. Oglądaliśmy dwie przeplatające się sceny, z których dowiadywaliśmy się, jak Pisma zapowiadały narodzenie Mesjasza, to jest Jezusa. W pierwszej widzieliśmy Mędrców ze Wschodu zastanawiających się, co oznacza tajemnicza gwiazda na niebie. W drugiej scenie obserwowaliśmy uczonych w Piśmie, którzy rozumieli, jakie owa gwiazda zapowiada wydarzenie i robili wszystko, aby Herod się o tym nie dowiedział. Jasełka zakończyły się wspólnym kolędowaniem prowadzonym przez dzieci z klas III. Po części artystycznej Pani dyrektor Lukrecja Chochlińska złożyła społeczności szkolnej bożonarodzeniowe życzenia.

Na poranku gościliśmy wójta naszej gminy Pana Sławomira Paterka, który wręczył uczniom nagrody i wyróżnienia w szkolnym „Konkursie na najładniejszą szopkę”. W tym dniu odbyły się również wigilie klasowe.