Cele konkursu:

• promocja książki i czytelnictwa;
  • rozbudzanie pasji czytelniczej oraz zamiłowania do literatury;
  • poprawa stanu czytelnictwa w szkole;
  • rozwijanie wyobraźni dziecięcej, odwoływanie się do dziecięcych uczuć i wrażliwości;
  • wyrabianie nawyków pożytecznego spędzania wolnego czasu.

Regulamin:

1. Konkurs jest skierowany do uczniów klas 1–3 oraz 4–8 Szkoły Podstawowej w Uszwi.

2. Uczniowie biorący udział w konkursie mają za zadanie wypożyczyć z biblioteki szkolnej książkę spoza listy lektur szkolnych i przeczytać ją podczas ferii zimowych.

3. Uczniowie wykonują pracę mającą na celu przedstawienie wypożyczonej książki w taki sposób, by zachęcić innych do jej przeczytania.
   a) Uczniów klas 1–3 zachęcamy do wykonania na kartce z bloku technicznego ilustracji, która będzie przedstawiać wybraną scenę lub bohatera przeczytanej książki.
   b) Uczniom klas 4–8 proponujemy napisanie listu, w którym zachęcą koleżankę lub kolegę do przeczytania wybranej przez czytelnika książki.

4. Na każdej pracy w widocznym miejscu powinny być umieszczone następujące informacje:

• imię i nazwisko ucznia,
  • klasa,
  • autor i tytuł wypożyczonej książki, której dotyczy praca.

5. Prace należy składać w terminie 26–29 lutego 2024 r. w bibliotece szkolnej.
6. Oceny prac dokona komisja konkursowa.
7. Autorzy zwycięskich prac otrzymają nagrody książkowe.