Dzień Bezpiecznego Internetu, obchodzony w tym roku 6 lutego, został ustanowiony z inicjatywy Komisji Europejskiej, aby zwrócić uwagę na kwestię bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych. W ramach tej akcji na lekcjach wychowawczych oraz informatyce odbyły się pogadanki oraz zostały zaprezentowane filmiki i animacje związane z tematyką bezpieczeństwa w sieci. Uczniowie mogli także wziąć udział w konkursie „Bezpieczni w Internecie”. Powstało wiele ciekawych prac, w których zostały uchwycone najważniejsze zasady bezpiecznego korzystania z Internetu. Poniżej prezentujemy listę zwycięzców konkursu.

Grupa wiekowa klasy 1-2 – wykonanie plakatu

• I miejsce – Katarzyna Kaczmarczyk kl. II
  • II miejsce – Aleksandra Jagielska kl. I
  • III miejsce – Julia Wilk kl. II

Grupa wiekowa klasy 3-5 – wykonanie plakatu w dowolnym programie graficznym

• I miejsce – Maja Pawełczyk kl. III a
  • II miejsce – Karol Pawełczyk kl. V b
  • III miejsce ex aequo – Sara Habel kl. IV
  • III miejsce ex aequo – Martyna Grzegórzek kl. V b

Grupa wiekowa klasy 4-8 – wykonanie w dowolnym programie prezentacji multimedialnej

• I miejsce – Dawid Grabania kl. VII
  • II miejsce – Aleksandra Jarzmik kl. V a
  • III miejsce – Mateusz Ząbkowski kl. VII

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za współpracę i gratulujemy pomysłów.