Uczniowie kasy VIII wykazali się ogromną determinacją i zaangażowaniem, organizując po raz drugi akcję charytatywną dla seniorów z Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego w Czchowie.

W ramach tego przedsięwzięcia zarówno młodsi, jak i starsi uczniowie, przynosili do szkoły niezbędne artykuły higieny osobistej, takie jak: mydła, szampony, żele pod prysznic, chusteczki nawilżające, gąbki do kąpieli, koce, prześcieradła, słodycze itp. Dzięki hojności całej społeczności szkolnej udało się zebrać imponującą ilość produktów.

16 lutego ósmoklasiści wraz z wychowawczynią udali się do Czchowa, aby przekazać potrzebującym zebrane artykuły i spędzić z nimi kilka miłych, niezapomnianych chwil. Ponadto uczniowie dzięki pomocy swoich mam upiekli pyszne rogaliki, którymi poczęstowali wszystkie osoby tam mieszkające. Nasz gest został przyjęty z ogromną wdzięcznością i uznaniem przez personel placówki oraz jej mieszkańców. Dla uczniów była to piękna lekcja altruizmu, solidarności, szacunku oraz tolerancji wobec starszych osób. Uśmiech na ich twarzach, ciepłe słowo to dla nas największa nagroda.