13 marca uczniowie klasy Va, Vb oraz klasy VI udali się do Gminnego Domu Kultury w Lipnicy Murowanej, gdzie uczestniczyli w warsztatach tworzenia tradycyjnych palm wielkanocnych. Podczas krótkiej prelekcji, pani prowadząca w ciekawy sposób omówiła symbolikę palmy oraz elementów ją budujących. Projekcja archiwalnych i współczesnych filmów dokumentujących tradycję wykonywania oraz stawiania palm wielkanocnych na lipnickim rynku przybliżyła młodzieży ten charakterystyczny element kultury ludowej regionu Małopolski. Następnie uczniowie mogli obserwować proces tworzenia lipnickiej palmy, a także samemu wziąć udział w warsztatach wykonywania bibułowych kwiatów oraz strojenia palmy. Pod pilnym okiem pań instruktorek każdy mógł wykazać się talentem i zmysłem artystycznym w łączeniu gałązek wikliny, bukszpanu oraz papierowych ozdób.