Międzynarodowy Dzień Liczby Pi to wyjątkowe święto, które pokazuje, że liczba Pi fascynowała ludzkość od wieków. Określa ona stosunek obwodu koła do jego średnicy, który jest stały niezależnie od wielkości koła. Tę właściwość odkrył Archimedes z Syrakuz, dlatego liczba Pi nazywana jest także stałą Archimedesa. Tego dnia obchodzimy także Międzynarodowy Dzień Matematyki, dlatego w naszej szkole podjęliśmy wiele działań zachęcających uczniów do aktywności matematycznej. Miały one pokazać, że matematyka nie musi być ani trudna, ani nudna, wręcz przeciwnie – może być dobrą zabawą i wyzwaniem.

Uczniowie klasy 8 wyznaczali wartości liczby Pi poprzez samodzielne pomiary oraz obliczenia. Uczniowie innych klas poszukiwali rozwinięcia liczby Pi, rozwiązując ciekawe zagadki matematyczne w wyznaczonych stacjach zadaniowych. Natomiast uczniowie klasy VI na kole matematycznym tworzyli ciekawe modele figur przestrzennych, korzystając z materiałów pozyskanych w ramach projektu „Małopolskie Talenty”. Powstało wiele bardzo ciekawych prac. Podsumowaniem naszych działań był konkurs „Szkolny Mistrz Sudoku”, który cieszył się dużym zainteresowaniem. Oto lista zwycięzców:

• Mistrz Sudoku w grupie wiekowej klas 3–4: Maja Pawełczyk kl. III a
  • Mistrz Sudoku w grupie wiekowej klas 5–6: Szymon Bukowiec kl. V b
  • Mistrz Sudoku w grupie wiekowej klas 7–8: Marika Gagatek kl. VIII

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!