31 maja przypada Światowy Dzień bez Papierosa. W związku z tym wydarzeniem w naszej szkole odbyła się prelekcja nt. szkodliwości palenia papierosów. Specjalnym gościem spotkania była Pani Anna Jagusińska z  Państwowego Powiatowego Inspektoratu Sanitarnego w Brzesku, która w bardzo przystępny i ciekawy sposób przypomniała, jakie zagrożenia niesie ze sobą palenie papierosów. Zwróciła uwagę, jak szkodliwy jest to nałóg zwłaszcza dla młodych ludzi, którzy sięgają po tę używkę. Podsumowaniem spotkania był konkurs wiedzy „Jeden  z dziesięciu” przygotowany przez Pana Piotra Rzepę. Uczniowie z poszczególnych klas zmagali się z pytaniami dotyczącymi zdrowego stylu życia i szkodliwości wszelkich używek. Najlepiej poradziły sobie uczennice klasy III gimnazjum.