Co roku w Miejskim Ośrodku Kultury w Brzesku organizowany jest międzypowiatowy Turniej recytatorski Poszukiwania. Jego uczestnicy prezentują teksty literackie, które powstały w latach 1914-2014. Uczniowie szkół podstawowych, klas gimnazjalnych oraz szkół ponadgimnazjalnych oceniani są przez profesjonalne jury według następujących kryteriów: interpretacja utworów, kultura słowa, dobór repertuaru (wartość artystyczna) oraz ogólny wyraz artystyczny.

Naszą szkołę reprezentowały uczennice: Magdalena Czauderna i Klaudia Młyńska ze szkoły podstawowej oraz Karolina Kudzia, Anna Rzońca i Aleksandra Jagielska z gimnazjum. Klaudia Młyńska otrzymała wyróżnienie, a Aleksandra Jagielska zajęła II miejsce w powiecie.