Uczniowie klas drugich gimnazjalnych pojechali na wycieczkę do Krakowa. Najpierw bawili się w Parku Trampolin. Potem poznawali kulturę japońską w trakcie zwiedzania Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha, gdzie uczestniczyli w różnych warsztatach. Młodzież przymierzała tradycyjne stroje, grała w różne gry, próbowała pisma japońskiego, wykonywała figurki techniką origami, poznawała japońskie tradycje i zwyczaje. Na koniec uczniowie obejrzeli wystawę poświęconą architekturze japońskiej.

Głównym punktem programu wycieczki była wizyta w teatrze im. Juliusza Słowackiego w Krakowie, gdzie obejrzeliśmy Zemstę w reżyserii Anny Augustynowicz. Reżyserka zamieniła graniczny mur na stół, przy którym mogliby usiąść bohaterowie. Jednak, jak to w życiu bywa, nie jest to takie proste. Na scenie podziwialiśmy wybitnych aktorów: Macieja Jackowskiego, Marcina Sianko, Hannę Bieluszko, Feliksa Szajnerta, Karolinę Kamińską, Mateusza Bieryta i Daniela Malchara.