Uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej w Uszwi przystąpili po raz pierwszy do ogólnopolskiej akcji „Marzycielska Poczta”. Koordynatorem przedsięwzięcia była pani Joanna Olchawa. Po zapoznaniu się z wieloma profilami dzieci, uczniowie postanowili napisać do nieuleczalnie chorej Martynki Kurek. Wszystkie klasy aktywnie i z wielkim zaangażowaniem włączyły się w przygotowania. Powstały piękne własnoręcznie wykonane kartki z życzeniami świątecznymi, jak również listy, w których uczniowie przedstawiali siebie, swoje zainteresowania oraz plany. Do kartek dołączono także prezenty świąteczne m.in. maskotki, książki i malowanki, puzzle.

Ta idea była dla wszystkich lekcją pokory wobec życia. Uczniom wiele radości i przyjemności sprawiło to, że choć w taki sposób mogą wspomóc drugą osobę w ciężkich chwilach i wywołać na jej buzi uśmiech.

Dziękuję wszystkim uczniom, wychowawcom i rodzicom za udział w tej szlachetnej akcji!

Joanna Olchawa