Kochana Babciu, Kochany Dziadku!

Czas jak koło szybko krąży,

rok za rokiem szybko mija.

Z życzeniami wnuczek dąży,

niech Wam tylko szczęście sprzyja!


Dla wszystkich babć i dziadków to najważniejsze święto w roku. Choć przed chwilą minęły święta, to najwięcej miłości i prezentów babunie i dziadkowie otrzymują w dzień swojego święta. Uczniowie naszej szkoły jak co roku postanowili pokazać swoim najbliższym jak bardzo ich kochają. W dniu 23 stycznia 2018 r. dzieci z klas I – III przygotowały bogaty program artystyczny, który z radością został obejrzany przez licznie przybyłych babcie oraz dziadków . Uroczystość uświetnili swoją obecnością również przedstawiciele gminy, na czele z wójtem Sławomirem Paterkiem, kierownikiem Referatu Oświaty Andrzejem Stańczykiem, przewodniczącym Rady Gminy Januszem Zychem, sołtysami Uszwi i Zawady Uszewskiej oraz radnymi. Dzieci recytowały wiersze o swoich ukochanych babciach i dziadkach, składały im życzenia , a także śpiewały piosenki. Nie zabrakło również humorystycznych skeczy. Klasa III b z kolei przygotowała bajkę o „ Czerwonym Kapturku”, którego bohaterką jest bardzo przedsiębiorcza babcia. Wszyscy goście mogli również podziwiać taneczne talenty naszych uczniów, zarówno tych z klas młodszych jak i występy cheerleaderek z klas starszych. Na uroczystości gościnnie wystąpili także działający przy Świetlicy Wiejskiej , Mali Kolędnicy znad Uszwicy, którzy zaprezentowali wspaniały, świąteczny program artystyczny, nagrodzony gromkimi brawami. Babcie i dziadkowie świetnie się bawili podczas udziału w specjalnie dla nich przygotowanych konkursach. Na koniec wnukowie wręczyli im własnoręcznie przygotowne upominki oraz odśpiewali gromkie STO LAT.

Ilona Palonek