Przed Świętami Wielkanocnymi w naszej szkole odbyły się konkursy plastyczne, których głównym celem było kultywowanie tradycji i zwyczajów wielkanocnych.

Przedmiotem konkursu adresowanego do uczniów klas I - IV było wykonanie pracy malarskiej przedstawiającej zwyczaje i tradycje wielkanocne. Uczniowie, wykorzystując różne techniki plastyczne, w ciekawy sposób przedstawili zwyczaj dzielenia się jajkiem podczas śniadania wielkanocnego, śmigus dyngus, przygotowywanie koszyka wielkanocnego itp.

 

Zwycięzcy konkursu w tej kategorii wiekowej:

 I miejsce – Dawid Grabania ucz. kl. Ib

II miejsce – Wiktoria Zaczyńska ucz. kl. IVa

III miejsce – Magdalena Czauderna ucz. kl. IVa

Wyróżnienia otrzymały uczennice kl. Ib – Kinga Cabała i Magdalena Jagielska.

 

Zadaniem konkursowym dla uczniów klas V - IIIG było przygotowanie stroika wielkanocnego. Uczniowie wykonali prace, wykazując się pomysłowością oraz wykorzystując różnorodne  materiały, a głównym elementem ich kompozycji były oczywiście pisanki.

 

Zwycięzcy konkursu:

 I miejsce – Emilia Kaczmarczyk ucz. kl. VI

II miejsce – Ewelina Ciszkowicz ucz. kl. VIIb

III miejsce – Paulina Pawełek ucz. kl. V

Wyróżnienie – Michał Czauderna ucz. kl. VIIa