„Zdrowie dla wszystkich” to hasło tegorocznych obchodów Światowego Dnia Zdrowia, który przypadał 7 kwietnia. Z tej okazji w naszej szkole odbyła się prelekcja dla uczniów. Pani higienistka Lidia Pabian, przypomniała wszystkim zasady zdrowego stylu życia. Zwróciła uwagę na to, jak ważne jest, aby wszyscy mieli równy, nieograniczony dostęp do opieki zdrowotnej. Specjalnym gościem była Pani Karolina Walczak, która jest lekarzem pediatrą w Ośrodku Zdrowia w Uszwi. Pani doktor w bardzo przystępny sposób przedstawiła najważniejsze kwestie związane z naszym zdrowiem. Zwróciła uwagę na czynniki wpływające na kondycję naszego organizmu. Mogliśmy się dowiedzieć wielu cennych informacji oraz uzyskać wskazówki, jak żyć długo i zdrowo.