Jak co roku 21 marca w naszej szkole odbył się Wiosenny Turniej Klas IV-VII i oddziałów gimnazjalnych. Jego celem było przywitanie wiosny aktywnie, wesoło i zdrowo. Poszczególne drużyny rywalizowały ze sobą w konkurencjach sportowych oraz w konkursach wiedzy, kreatywności i zdolności artystycznych.

W związku z tym, że nasza szkoła bierze udział w programach „Nie Pal Przy Mnie, proszę” oraz „Znajdź Właściwe Rozwiązanie”, jednym z zadań dla uczniów podczas Turnieju było wykonanie plakatu antynikotynowego mającego ukazywać szkodliwość palenia papierosów i zniechęcać do nałogu. Wszyscy świetnie sobie poradzili z tym wyzwaniem, wykazując się wielką pomysłowością. Na wyróżnienie zasłużyły w szczególności klasy IV b oraz II a gimnazjum. Ponadto uczniowie uczestniczyli w tworzeniu fraszek na temat wiosny, wzięli udział w teście wiedzy o zdrowiu, rozwiązywali krzyżówki. Wiele emocji wywołała konkurencja dotycząca przygotowania zdrowej, wiosennej kanapki, być może dlatego, że zadanie to skierowane było do chłopców. Nasi uczniowie nie zawiedli. Przyrządzili fantastycznie wyglądające i bardzo smaczne przekąski, wykorzystując do ich stworzenia wiele zdrowych, kolorowych produktów.

Na zakończenie Wiosennego Turnieju Klas odbyło się wręczenie dyplomów dla zwycięskich drużyn. Pierwsze miejsce zajęła klasa II a, drugie miejsce należało do klasy II b, a trzecie do uczniów VII b.

Podczas gdy starsze klasy bawiły się na sali gimnastycznej, nasi najmłodsi wyruszyli w teren, aby zgodnie ze zwyczajem utopić marzannę i w ten sposób powitać zbliżającą się wiosnę. Po powrocie do szkoły dzieci uczestniczyły w wielu grach i zabawach w swoich klasach.