W bieżącym roku szkolnym nasza szkoła przystąpiła do projektu „Śliwkowe szkoły”. Jednym z działań, które realizowane były przez uczniów klas I-III to wycieczki do Biblioteki Publicznej, gdzie dzieci zapoznały się z utworami, których głównymi bohaterami są owoce i warzywa. Zadaniem każdej klasy było wybranie utworu, a następnie zilustrowanie go w formie książeczki. Dzieci miały również okazję zapoznać się z funkcjonowaniem biblioteki. Tu w przyjaznej atmosferze rozmawiały na temat zdrowego stylu życia, rozwiązywały zagadki, krzyżówki oraz rebusy. Uczniowie brali udział w grach dydaktycznych, tworzyli przepisy na zdrową kolację oraz utrwalali zasady zdrowego odżywiania. Ukoronowaniem wizyty było stworzenie przez każdą klasę książeczki do wybranego przez siebie utworu literackiego opowiadającego o owocach i warzywach.

Ilona Palonek