Dnia 24 kwietnia 2018 r. obchodziliśmy w naszej Szkole Dzień Ziemi. Hasło Dnia Ziemi w 2018 roku brzmi: "End Plastic Pollution" i dotyczy ono walki z zanieczyszczeniem planety plastikowymi odpadami. Celem każdego Dnia Ziemi jest uświadomienie problemów związanych ze zmianami klimatu, przeludnieniem, wymieraniem gatunków czy brakiem wody w wielu częściach świata.

Tegoroczne obchody Dnia Ziemi przyjęły formę quizu wiedzy o naszej Planecie. Uczestników rywalizacji podzielono na dwie kategorie: klasy 4 – 7 oraz 2 – 3 gimnazjum w celu dostosowania stopnia trudności pytań konkursowych.

W rywalizacji zwyciężyła klasa 2a gimnazjum, którą reprezentowały uczennice: Gabriela Pysno i Alicja Hosaniak. Na szczególne wyróżnienie zasługują również uczniowie klasy 4a: Gabriela Pawełek i Maksymilian Klecki, którzy zajęli drugie miejsce.