Śliwkowy Szlak to bogactwo kultury i tradycji, to miejsca, w których można skosztować wielu tradycyjnych specjałów. Jednym z tych miejsc jest piekarnia ,,Gałęziowscy i Ania” w Uszwi , piecze się tam rumiane i znakomicie smakujące kukiełki uszewskie. Uczniowie klas III mieli okazję uczestniczyć w warsztatach poświęconych powstawaniu kukiełek. Dzieci zapoznały się z rozmieszczeniem sprzętów i pieca działającego na terenie piekarni. Pracownice piekarni krok po kroku przedstawiały wyrób tradycyjnych wypieków, od ciasta aż po gotowy produkt- pyszne, pachnące kukiełki uszewskie. Wrażenia uczestników warsztatów kulinarnych były wspaniałe. Zadowolenie z wycieczki zostało zwieńczone degustacją kukiełek uszewskich, które wpisane zostały na Listę Produktów Tradycyjnych Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi.