29 maja po raz kolejny w naszej szkole odbyła się Gminna Olimpiada z Języka Angielskiego dla szóstoklasistów. Uczniowie musieli wykazać się znajomością gramatyki, funkcji językowych, słownictwa, jak również umiejętnością pracy z tekstem czytanym i słuchanym. Za przygotowanie poszczególnych części olimpiady byli odpowiedzialni nauczyciele języka angielskiego z naszej gminy.

Pierwsze miejsce ex aequo zajęli Julita Rzenno z PSP w Gnojniku oraz Radosław Hebda z PSP w Biesiadkach. Na miejscu drugim uplasowała się Magdalena Cieśla, a na trzecim Magdalena Gagatek, uczennice PSP w Lewniowej.

W konkursie również wzięli udział uczniowie: Kacper Bystroń z PSP w Uszwi, Eryk Sapała z PSP w Biesiadkach, Katarzyna Wojtowicz i Aleksandra Goleniec z PSP w Gosprzydowej oraz Antonina Florczyk z PSP w Gnojniku.

Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, książki i inne upominki przydatne podczas pogłębiania wiedzy z języka angielskiego.