8 maja odbyła się prezentacja projektu edukacyjnego klas drugich pt. „Różne oblicza miłości. Uczniowie w marcu opracowali plan działań i przez kilka tygodni realizowali zaplanowane zadania.

Głównymi celami naszego projektu było:

Uzyskanie informacji o rodzajach i symbolach miłości,

Kształcenie umiejętności informatycznych,

Rozwijanie zainteresowań i uzdolnień uczniów,

Kształcenie umiejętności zbierania, selekcji i opracowywania zebranych materiałów,

Kształcenie umiejętności współdziałania w grupie,

Kształcenie poczucia odpowiedzialności za powierzone zadania.

Prezentacja rozpoczęła się sceną z „Nocy i dni” oraz walcem w wykonaniu uczniów klas drugich. Następnie mogliśmy zobaczyć makiety symboli miłości: LOVE, serce, wieża Eiffla oraz wenecka gondola. Obejrzeliśmy prezentacje multimedialne: „Różne rodzaje miłości”, „Symbole miłości”, „Miasta miłości”, a także analizę ankiet przeprowadzonych wśród uczniów naszej szkoły „Czy wierzysz w miłość od pierwszego wejrzenia?”. Wysłuchaliśmy piosenek o miłości: „Kiedy nie ma w nas miłości”, „Zawsze tam, gdzie ty” oraz po niemiecku „Liebe ist alles”. Uczniowie zaprezentowali nam scenki: miłość po szlachecku oraz współcześni zakochani. Mieliśmy okazję zetknąć się z wielką sztuką w postaci sceny balkonowej z „Romea i Julii” przedstawionej po angielsku. Ponadto Obejrzeliśmy również słynne sceny filmowe oraz filmiki „Typy związków na wesoło”. Wysłuchaliśmy recytacji wierszy: „Hymn o miłości” i „Gawęda o miłości ziemi ojczystej”. Okazało się, że nawet matematyka ma związki z miłością, którą można przedstawić w formie równań. Uczennice zachęcały też do lektury książek o miłości. Jako podsumowanie projektu odbyła się degustacja ciasteczek w kształcie serca z cytatami o miłości.