22 czerwca 2018 roku odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2017/2018.

Dyrektor szkoły Pani Bogumiła Jagielska powitała zebranych na uroczystości rodziców, nauczycieli, pracowników obsługi i administracji oraz uczniów, którzy najbardziej oczekiwali na moment zakończenia roku szkolnego. Dokonała podsumowania rocznej pracy szkoły. Uczniowie, którzy uzyskali wysokie wyniki w nauce odebrali z rąk Pani Dyrektor świadectwa z wyróżnieniem, a dwoje uczniów z najwyższą średnią ocen w szkole i wzorowym zachowaniem dyplomy i nagrody rzeczowe. Są to: Alicja Hosaniak uczennica kl. II a oddziału gimnazjalnego – średnia ocen – 5,21 oraz Maksymilian Klecki uczeń kl. IV a ze średnią – 5,11. Stypendium Wójta Gminy Gnojnik za wysokie wyniki w nauce, wzorowe zachowanie i reprezentowanie szkoły w licznych konkursach w tym roku otrzymali: Alicja Hosaniak, Gabriela Osada oraz Maksymilian Klecki. Serdecznie gratulujemy.

Pani Dyrektor dziękując za kolejny, owocny rok pracy szkoły wręczyła nauczycielom
oraz pracownikom obsługi i administracji nagrody Dyrektora Szkoły. Pani Jagielska wszystkim życzyła wspaniałego, radosnego wypoczynku oraz pełnych słońca, a przede wszystkim bezpiecznych wakacji.

Tegoroczna uroczystość zakończenia roku szkolnego miała podwójny charakter, ponieważ społeczność szkolna dziękowała za wieloletnią pracę w szkole na stanowisku nauczyciela, a ostatnie siedemnaście lat na stanowisku Dyrektora odchodzącej na emeryturę Pani mgr Bogumile Jagielskiej. Podziękowania, wyrazy wdzięczności i uznania złożyli na ręce Pani Dyrektor rodzice, uczniowie oraz pracownicy szkoły, dziękując za trud włożony w edukację i wychowanie młodego pokolenia, za wyrozumiałość, wsparcie
i pomoc w trudnych chwilach pracy szkoły oraz radość z sukcesów uczniów, a także wspólne przeżywanie imprez i uroczystości szkolnych. Dziękowano za starania, aby nasza szkoła była odnowiona, nowocześnie wyposażona i coraz piękniejsza. Na koniec były kwiaty, łzy wzruszenia i życzenia dobrego zdrowia, a także tego, aby wszystkie plany
i marzenia odkładane na później spełniły się właśnie teraz.

W tym dniu podziękowania skierowane były także do Pani Marii Jaroszek, która po ponad czterdziestu latach pracy w sekretariacie szkoły również odchodzi na zasłużoną emeryturę. Raz jeszcze obu Paniom życzymy dużo zdrowia, radości i spokoju oraz wielu miłych wspomnień z pracy w szkole.

Wszystkim uczniom, nauczycielom i pracownikom szkoły życzymy wspaniałego wakacyjnego wypoczynku i bezpiecznego powrotu do szkoły.