25 listopada swoje święto obchodzi najmilsza zabawka, najmilszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka – Pluszowy Miś.

Światowy Dzień Pluszowego Misia ustanowiono w setną rocznicę powstania maskotki – w 2002 roku. Trochę historii: w 1902 roku prezydent Stanów Zjednoczonych Teodor Roosvelt wybrał się na polowanie. Po kilku godzinach bezskutecznych łowów jeden z towarzyszy prezydenta postrzelił małego niedźwiadka i zaprowadził go do Roosvelta. Prezydent ujrzawszy przerażone zwierzątko, kazał je natychmiast uwolnić. Jeden ze świadków tego zdarzenia uwiecznił historię niedźwiadka na rysunku
w waszyngtońskiej gazecie, którą czytał producent zabawek. Od tego momentu zaczęto wykorzystywać zdrobniałe imię prezydenta i sprzedawać maskotki pod nazwą Teddy Bear, która dziś w języku angielskim jest określeniem wszystkich pluszowych misiów.

Z okazji tego sympatycznego święta w bibliotece szkolnej zorganizowano zajęcia czytelnicze dla klas I i II. W spotkaniu uczestniczyły misie i inne przytulanki przyniesione tego dnia przez uczniów do szkoły. Najpierw każde dziecko przedstawiło swoją maskotkę. Potem nauczyliśmy się rymowanki o niedźwiadku i wszyscy przy tym świetnie się bawili. Uczniowie wysłuchali opowiadania o najsłynniejszym literackim misiu pt. „Kubuś Puchatek spieszy z pomocą”. Wszyscy obejrzeli też wystawkę książek o misiach i niedźwiadkach. Na zakończenie zajęć uczniowie malowali postać misia.

Było to bardzo miłe spotkanie, bo jak mówi mądre powiedzenie: „Czy to wczoraj, czy to dziś dzieciom jest potrzebny miś”.