W listopadzie zakończyliśmy akcję „Opatrunek na ratunek” ogłoszoną przez fundację Redemptoris Missio. Polegała ona na zbiórce środków opatrunkowych dla przychodni oraz szpitali misyjnych w Afryce. W surowych warunkach życia na tym kontynencie nietrudno o rany, oparzenia i urazy. Narażone są na nie zwłaszcza pracujące już od najmłodszych lat dzieci. W tropiku plagą są także ugryzienia i ukłucia owadów. Najbiedniejsi pacjenci trafiają do przychodni i szpitali misyjnych. Niestety tam często brakuje nawet podstawowych środków. Zebrane w szkole materiały opatrunkowe zostały posegregowane i spakowane przez wolontariuszy Szkolnego Koła Caritas. Z datków zbieranych do puszek uzyskano kwotę 150 zł, którą wpłacono na konto fundacji.

Dziękujemy wszystkim, którzy przyłączyli się do akcji!