Jak co roku w naszej szkole miał odbyć się apel poświęcony obchodom ŚWIĘTA KONSTYTUCJI 3 MAJA. Jednak ze względu na sytuację epidemiczną również tegoroczne obchody święta musiały przybrać inny charakter.

Wychowawcy wszystkich klas przypomnieli uczniom o zbliżającej się rocznicy uchwalenia Konstytucji. Podczas lekcji wychowawczych przedstawili prezentację multimedialną dotyczącą okoliczności uchwalenia w 1791 roku ustawy zasadniczej, której celem miało być uratowanie Rzeczypospolitej przed upadkiem. Prezentacja, dostosowana do wieku odbiorców, została również udostępniona klasom I-III. Młodsi uczniowie, którzy uczęszczali w ostatnim tygodniu do szkoły, zaprezentowali się na tle okolicznościowej dekoracji.

Młodzież szkolna podjęła również inicjatywę „Wywieś flagę” w związku
z obchodzonym w dniu 2 maja Dniem Flagi Rzeczypospolitej Polskiej.

W ten sposób uczniowie mogą wyrazić swój patriotyzm oraz przywiązanie do barw narodowych.