7 grudnia w Szkole Podstawowej w Myślenicach odbył się Finał Wojewódzki w Drużynowych Szachach – Małopolskie Igrzyska Dzieci. Drużyna naszej szkoły w niezmienionym składzie:

• Mikołaj Klecki ucz. kl. IV
  • Jakub Bober ucz. kl. IIIa
  • Konrad Duraczyński ucz. kl. IIIb
  • Nikola Zaczyńska ucz. kl. IV

reprezentowała powiat brzeski w tych prestiżowych zawodach, których poziom był bardzo wysoki. Turniej był prowadzony systemem szwajcarskim kontrolowanym na dystansie 7 rund. Do współzawodnictwa zgłosiło się 12 drużyn.

Nasi młodzi szachiści nie zawiedli i tym razem. Rozgrywając mecze szachowe z bardzo trudnymi przeciwnikami, uplasowali się na 10 miejscu.

Ogromne gratulacje dla debiutującej drużyny, która zdobyła mistrzostwo gminy, powiatu i ostatecznie uplasowała się w pierwszej dziesiątce najlepszych drużyn szachowych
w województwie małopolskim. To wielka radość i promocja naszej szkoły.

Pozostałych uczniów zachęcamy do zgłębiania tajników gry w szachy. Jest to wspaniała, królewska gra, która sprzyja wszechstronnemu rozwojowi: uczy logicznego myślenia, przewidywania, sportowego współzawodnictwa, refleksu i cierpliwości.