16 listopada 2022 roku nasza szkoła obchodziła swoje święto. W tym szczególnym dniu społeczność szkolna przyjęła w swe szeregi nowych uczniów – 25 pierwszoklasistów. Uroczystość rozpoczęła się od wprowadzenia sztandaru oraz odśpiewania hymnu szkolnego. Następnie głos zabrała przewodnicząca szkoły, która w przemówieniu powitalnym przypomniała najważniejsze wydarzenia z historii powstania szkoły. W dalszej części uczniowie klasy VII w krótkiej scence historycznej przybliżyli zebranym postać patrona szkoły Władysława Jagiełły oraz jego małżonki królowej Jadwigi. Wreszcie swe umiejętności i zdolności mogli zaprezentować pierwszoklasiści, którzy do tego dnia przygotowywali się od początku roku szkolnego. Następnie odbyło się uroczyste ślubowanie na sztandar szkoły oraz pasowanie na uczniów Szkoły Podstawowej w Uszwi. Pani dyrektor, witając pierwszaków w szkolnej społeczności, wręczyła im pamiątkowe dyplomy. Dzieci otrzymały także upominki od Rady Rodziców. Na zakończenie uczennice z klas czwartych działające w zespole cheerleaderek zaprezentowały dwa układy taneczne dedykowane pierwszoklasistom. Po części oficjalnej uczniowie udali się na poczęstunek, a potem wzięli udział we wspólnej zabawie tanecznej.