Dzień 21 i 22 stycznia zapisał się już na stałe w uczniowskim kalendarzu jako Święto Babci i Dziadka. W tym dniu można spotkać na szkolnych korytarzach niecodziennych gości. Babcie i dziadkowie jak zwykle spieszą się do swoich wnuków, ale tym razem, aby wysłuchać przygotowanych wierszy, życzeń i piosenek. Na tegorocznej uroczystości w naszej szkole gościliśmy również przedstawiciela władz gminy pana mgra inż. Janusza Filipa, który doceniając wielką rolę, jaką odgrywają dziadkowie w życiu wnuków, złożył im najlepsze życzenia. Motywem przewodnim uroczystości przygotowanej przez uczniów klas I-III było okazanie miłości do dziadków oraz wdzięczności za ich ciepło, miłość, troskę i przekazywane tradycje. Pierwszoklasiści zaprezentowali wiersze, humorystyczną scenkę oraz piosenki. Drugoklasiści przygotowali tańce nowoczesne, jak twist czy taniec kowbojski, a także wesołe skecze i wiersze. Trzecioklasiści ubrani w stroje krakowskie zaprezentowali szereg tańców tradycyjnych oraz inscenizację do piosenki "Babcia tańczy rock and rolla". Na szkolnej scenie, w różnorodnych układach choreograficznych wystąpiły również cheerleaderki. Po wzruszających życzeniach płynących prosto z serc wnuczków oraz głośno odśpiewanym „Sto lat” dzieci wręczyły dziadkom i babciom własnoręcznie wykonane upominki. Następnie odbyło się wspólne biesiadowanie przy poczęstunku przygotowanym przez rodziców.