Dzień Bezpiecznego Internetu jest obchodzony w całej Europie w pierwszej połowie lutego. Został ustanowiony z inicjatywy Komisji Europejskiej, aby zwrócić uwagę na kwestię bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych. Nasza szkoła kolejny już raz włączyła się w tę ważną akcję.

W lutym na lekcjach wychowawczych oraz informatyce odbyły się pogadanki, zostały zaprezentowane filmiki i animacje związane z tematyką bezpieczeństwa w sieci. Szczególną uwagę zwracano na problem cyberprzemocy i hejtu w Internecie. Uczniowie wszystkich klas chętnie włączyli się w tę akcję. Powstało wiele prac, w których uchwycili najważniejsze zasady bezpiecznego korzystania z Internetu. Uczniowie klas I-III wykonali ciekawe plakaty, wykorzystując różne techniki plastyczne, natomiast uczniowie klas IV–VIII tworzyli prezentacje multimedialne, plakaty w programie Paint i Gimp oraz animacje w programie Scratch i spoty wideo.