W marcu aż dwukrotnie mamy okazję do tego, by oddać honory królowej nauk, za jaką uchodzi matematyka. 12 marca obchodzimy Dzień Matematyki, a 14 marca Dzień Liczby Pi . Głównym celem tych obchodów jest uzmysłowienie uczniom, że matematyka nie musi być ani trudna, ani nudna, a może być zabawą i wyzwaniem.

W związku z tym 10 marca odbył się szkolny konkurs „Mistrz Łamigłówek Matematycznych”, który cieszył się bardzo dużą popularnością wśród uczniów.

Oto laureaci tego konkursu:

• Klasy III i IV – Martyna Grzegórzek kl. IV b
  • Klasy V i VI – Mikołaj Świeczek kl. VI
  • Klasy VII i VIII – Pernille Pettersen kl. VII

Zwycięzcom gratulujemy logicznego myślenia oraz życzymy dalszych sukcesów matematycznych!

Z kolei 14 marca uczniowie na lekcjach poszukiwali wartości liczby Pi i poprzez samodzielne pomiary oraz obliczenia odkrywali zależności matematyczne. Uczniowie klasy IV b wykonali ciekawy plakat, który pokazuje, że matematyka jest wszędzie.\