W dniu 19 kwietnia uczniowie klas I-III spotkali się z przedstawicielem Państwowej Straży Pożarnej. Druh Paweł Kubala wraz z Panią Katarzyną Pisarczyk z OSP w Uszwi i uczniami klas VIII naszej szkoły omówili zasady zachowania, gdy jesteśmy świadkami wypadku oraz przedstawili sposoby udzielania pierwszej pomocy w przypadku powstania różnych urazów, np. zadławienie, utrata przytomności, omdlenie. Młodsze dzieci bardzo chętnie brały udział w czynnościach praktycznych, stosując się do szczegółowych wskazówek prowadzących szkolenie.

Nie trzeba nikogo przekonywać, jak ważne jest przekazywanie wiedzy na temat udzielania pierwszej pomocy na każdym etapie edukacji, dlatego warto systematycznie organizować spotkania służące kształtowaniu praktycznych umiejętności, które dziecko mogłoby wykorzystać w chwili zagrożenia życia swojego lub innych osób.

Jesteśmy wdzięczni za inicjatywę, jaką podjęli uczniowie klas VIII z pomocą Pani Katarzyny Pisarczyk oraz Pana Pawła Kubali.