250 lat temu – 14 października 1773 r. sejm Rzeczpospolitej zatwierdził powstanie Komisji Edukacji Narodowej – pierwszej w Europie państwowej władzy oświatowej powołanej z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. Był to wielki krok w tworzeniu polskiego szkolnictwa. Od tej pory dzień ten uznawany jest za Święto Edukacji Narodowej, które popularnie nazywamy Dniem Nauczyciela.

W naszej szkole świętowaliśmy go 13 października. W tym radosnym dniu nie zabrakło dobrej zabawy i humoru. Uczniowie klasy ósmej przygotowali dla grona pedagogicznego najnowszą kolekcję mody. Prezentowali oryginalne kreacje nauczycieli poszczególnych przedmiotów. Największy zachwyt wśród uczniów wzbudziły stroje nauczycieli: wychowania fizycznego, polonisty i edukacji wczesnoszkolnej.

Podsumowaniem uroczystości było złożenie życzeń przez przedstawicieli Samorządu Szkolnego oraz Rady Rodziców. Na zakończenie głos zabrała Pani Dyrektor, która życzyła wszystkim pracownikom szkoły sukcesów w pracy, a uczniom bardzo dobrych wyników w nauce.