Rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości, a wraz z nią uroczyste świętowanie tego ważnego wydarzenia są nieodłącznym elementem edukacji patriotycznej w naszej szkole. 10 listopada 2023 r. uczestniczyliśmy w uroczystej akademii, która rozpoczęła się odśpiewaniem hymnu państwowego, po czym uczniowie kl. VI przedstawili okolicznościowy program artystyczny. Jego dopełnieniem był koncert pieśni patriotycznych z udziałem pań z Koła Gospodyń Wiejskich ,,Uszwianki”, które gościliśmy w naszej szkole w ramach realizacji projektu ,,Międzypokoleniowe spotkania z kulturą”.

Natomiast 11 listopada wraz z pocztem sztandarowym uczestniczyliśmy we Mszy św. w intencji ojczyzny. Po nabożeństwie pani Dyrektor z przewodniczącą szkoły złożyła kwiaty pod pamiątkowym obeliskiem upamiętniającym 100. rocznicę odzyskania niepodległości.