„Rzuć palenie, póki możesz,
Póki życie masz,
Póki serce twoje bije,
Póki jeszcze płuca masz”.

 

W ramach „Światowego Dnia Rzucania Palenia Tytoniu” starsi uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w pogadankach na temat zdrowotnych i społecznych skutków palenia papierosów. Podczas prelekcji poznali składniki dymu tytoniowego i wpływ poszczególnych związków w nim zawartych na organizm. Zaprezentowano uczniom negatywne skutki palenia tytoniu oraz omówiono choroby mające istotny związek z paleniem. Uczniowie w czasie lekcji polemizowali nad tym czym jest uzależnienie, dlaczego młodzi ludzie palą, czemu tak ciężko jest rzucić palenie. Obejrzeli również prezentację multimedialną pod tytułem: ”Nikotyna – nasz wróg”. W holu szkoły rozmieszczono plakaty wykonane przez uczniów obrazujące skutki zdrowotne nałogu tytoniowego oraz materiały edukacyjne o szkodliwości palenia. Ponadto uczniowie klasy VIII nagrali krótki filmik zachęcający do rzucenia palenia.