21 listopada obchodziliśmy Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. To nietypowe święto stało się okazją do uświadomienia całej społeczności szkolnej, jak ważna jest wzajemna serdeczność. Zwykły uśmiech, ciepłe słowo czy miły gest potrafią rozjaśnić komuś nawet najsmutniejszy dzień. Samorząd Uczniowski podjął szereg działań, które sprzyjały integracji społeczności szkolnej i klasowej. Każdy z nas swoją radość i entuzjazm wyraził poprzez żółte akcenty w ubiorze. Kolejną atrakcją była Skrzynka Życzliwości, za pośrednictwem której uczniowie i nauczyciele mogli przesłać pozdrowienia i życzenia do wybranych osób. Na korytarzu zawisł plakat dotyczący życzliwości oraz tygodniowy plan bycia życzliwym. Ponadto nauczyciele przeprowadzili pogadanki na temat życzliwości. W klasach IV-VIII odbyły się plebiscyty na najżyczliwszego ucznia w klasie.

Pamiętajmy, że każdy z nas potrzebuje szacunku, ciepła, akceptacji, szczerego uśmiechu Dobro zawsze do nas wraca, a dzięki uprzejmości, sami stajemy się szczęśliwsi.