Dnia 28 maja w naszej szkole odbyła się uroczystość z okazji Dnia Matki. Jest to najpiękniejsze i najbardziej osobiste święto w roku. Ze słowem mama wiążą się najpiękniejsze wspomnienia z dzieciństwa – pierwsze radości, troski, marzenia. Święto to obchodzimy zawsze w maju, w okresie rozkwitania najpiękniejszych kwiatów, zapewne dlatego, by je wszystkie można było jej ofiarować, a wraz z nimi słowa wdzięczności i miłości płynące od dzieci. Aby należycie włączyć się w obchody tego święta, uczniowie klas I–III przygotowali dla swoich mam piękny występ. Na początku życzenia mamom złożyła pani Dyrektor Lukrecja Chochlińska. Następnie wystąpili pierwszoklasiści, którzy recytowali wiersze, śpiewali piosenki i tańczyli. Z kolei uczniowie klas trzecich i klasy drugiej przygotowali humorystyczne scenki, wesołe tańce i wzruszające piosenki. Dziewczynki z drugiej klasy zaprezentowały taniec z użyciem hula-hop. Przybyłe na uroczystość mamy mogły podziwiać również występy szkolnego zespołu cheerleaderek. Na zakończenie wszystkie dzieci zaśpiewały dla swoich mam gromkie „Sto lat” oraz wręczyły upominki i złożyły życzenia. Był to wspaniale spędzony czas na wspólnym świętowaniu.