Tegoroczne obchody Dnia Dziecka w naszej szkole odbyły się 3 czerwca i zostały zorganizowane pod hasłem „DZIEŃ DZIECKA na sportowo - radośnie i kolorowo”. Celem imprezy było propagowanie zdrowego i aktywnego stylu życia.

Uczniowie klas I-IV uczestniczyli w grze terenowej „MISJA: zdrowie”. Poszczególne grupy pod opieką nauczycieli i rodziców udały się w teren, gdzie przy kolejnych bazach miały do wykonania różne zadania, m.in. ułożenie zdrowego menu, wykonanie rysunków warzyw i owoców, pokonanie toru przeszkód czy rozwiązanie krzyżówki. Natomiast uczniowie klas V-VIII uczestniczyli w turnieju sportowym na „Orliku”, rozgrywając mecze piłki nożnej i siatkowej. W przygotowanie imprezy aktywnie włączyła się Rada Rodziców, która przygotowała poczęstunek: kiełbaski z grilla, watę cukrową i lody. Ufundowała także nagrody dla każdej klasy – sprzęt do zabaw i gier ruchowych.