W dniu 10 czerwca uczennice klasy VII, Blanka Mech oraz Aleksandra Rabjasz wzięły udział w Pikniku Naukowym „A to ciekawe!” zorganizowanym przez Powiatowe Centrum Edukacji w Brzesku, gdzie otrzymały nagrodę za udział w Ogólnopolskim Konkursie „Magia Żywiołów na Ziemi i w Kosmosie”. Konkurs polegał na nakręceniu filmu z przeprowadzenia doświadczenia zgodnie z tematem przewodnim. Nasze uczennice przygotowały ciekawy film pt. „Kolorowa fontanna kosmiczna”. Gratulujemy pomysłu i życzymy dalszych sukcesów.

Ponadto uczniowie, którzy wzięli udział w pikniku, mogli uczestniczyć w doświadczeniach oraz eksperymentach przygotowanych przez kolegów z innych szkół. Zostały przeprowadzone ciekawe doświadczenia fizyczne, chemiczne, biologiczne oraz przyrodnicze. Wydarzenie miało na celu upowszechnienie wiedzy z różnych dyscyplin naukowych oraz zachęcenie młodzieży do podjęcia aktywności naukowej. Przez cały czas uczestnikom, jak i organizatorom towarzyszyła przede wszystkim dobra zabawa oraz chęć rozwijania pasji.