W dniach 5 i 6 czerwca odbyła się dwudniowa wycieczka do Warszawy, w której wzięli udział uczniowie klasy VI oraz kilku uczniów klasy VII. Zwiedzanie stolicy Polski zaczęliśmy od Pałacu w Wilanowie, gdzie przypomnieliśmy sobie wydarzenia związane z życiem króla Jana III Sobieskiego. Zobaczyliśmy również najważniejsze miejsca na Rynku Starego Miasta w Warszawie, m.in pomnik Syrenki, pomnik Małego Powstańca, kolumnę Zygmunta, Belweder, Grób Nieznanego Żołnierza i zabytkowe kamienice. Dzięki wizycie w Muzeum Powstania Warszawskiego i w Muzeum Więzienia Pawiak zapoznaliśmy się z faktami na temat powstania warszawskiego oraz Warszawy w czasie okupacji hitlerowskiej. Zwiedziliśmy również Zamek Królewski - siedzibę polskich władców i królów. Podziwialiśmy piękno przyrody w czasie spaceru w Łazienkach Królewskich oraz panoramę całego miasta z 30. piętra Pałacu Kultury i Nauki. Nie zapomnieliśmy także o miejscu ważnym dla każdego kibica piłki nożnej, czyli o Stadionie Narodowym. W Centrum Nauki Kopernik mogliśmy przeprowadzić różne doświadczenia oraz wykorzystać wiedzę zdobytą w czasie zajęć lekcyjnych w szkole. Dobry humor nas nie opuszczał i wycieczkę możemy zaliczyć do udanych.