Uczniowie rozpoczęli dzień od przejazdu bryczkami konnymi do Wierzchosławic. Po napisaniu 30 minutowego testu rozpoczęli grę terenową „W poszukiwaniu zaginionego zdjęcia”. W miejscach, w których znajdowały się zadania, na uczniów czekali Agenci, których zadaniem było sabotowanie gry. Po skończeniu zabawy w terenie i złożeniu znalezionych fragmentów zdjęcia, uczniowie pojechali do domu rodzinnego Wincentego Witosa. Następnie zobaczyli budynki, które powstały dzięki inicjatywie Wincentego Witosa. Na zakończenie części edukacyjnej uczniowie udali się na cmentarz parafialny w Wierzchosławicach, aby zobaczyć kaplicę w której spoczywa Wincenty Witos. Następnie wszyscy udali się do domu kultury, w którym ogłoszono wyniki konkursu. Przy wspólnym ognisku mieliśmy okazję wymienić się doświadczeniami i zintegrować z rówieśnikami.