14 stycznia naszą szkołę odwiedzili pracownicy Małopolskiego Centrum Nauki Cogiteon w ramach realizowanego przez tę instytucję Mobilnego Projektu Edukacyjnego „NAUKOWIEJ”.  Wraz z uczniami szkół Gminy Gnojnik obejrzeliśmy emocjonujący pokaz popularnonaukowy „Wyprawa na inną planetę”. Prowadzący w ciekawy sposób przekazywali wiedzę z chemii, fizyki, biologii i techniki, przeprowadzając efektowne eksperymenty z wykorzystaniem wody utlenionej, oleju czy sody oczyszczonej. Na oczach widzów powstawały, m.in. obwarzanki z dymu, poduszkowce, chemiczna gaśnica i zapalniczka.  Warto dodać, że wiele zaprezentowanych doświadczeń można przeprowadzić w warunkach domowych, do czego zachęcali uczniów prowadzący. Wiedza książkowa przekazana w interesujący sposób oraz dużo dobrej zabawy to niewątpliwe atuty tego nietypowego spotkania z nauką.