1 marca to Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Święto ustanowione zostało przez Sejm RP w 2011 roku, aby upamiętnić tych, którzy po II wojnie światowej przeciwstawiali się narzuconej siłą władzy komunistycznej. Dzień ten jest wyrazem hołdu oddanego bohaterom za ich męstwo, niezłomną postawę i patriotyzm.

W piątek 6 marca uczniowie klasy VIII zaprezentowali montaż „Pamięci Żołnierzy Niezłomnych”, w którym przedstawili walkę Polaków o suwerenność naszego kraju. Przypomnieli także sylwetki kilku bohaterów antykomunistycznego podziemia: m. in. Danuty Siedzikównej ps. Inka, rotmistrza Witolda Pileckiego ps. Witold, Zygmunta Szendzielarza ps. Łupaszka, Józefa Kurasia ps. Ogień. Treści historyczne uzupełniła prezentacja multimedialna oraz okolicznościowe wiersze i utwory muzyczne.

Celem apelu było upamiętnienie Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” oraz kształtowanie postaw patriotycznych wśród młodego pokolenia.