Światowy Dzień Ziemi 2021r. – „Przywróć naszą Ziemię” UWAGA – KONKURS!


Dzień Ziemi

Święto mające na celu krzewienie kultury i postawy ekologicznej oraz uświadomienie problemów związanych z ekologią.

Organizacja Narodów Zjednoczonych (ONZ) obchodzi Dzień Ziemi w dniu równonocy wiosennej (20/21 marca), jednak datą bardziej rozpowszechnioną w wielu krajach, także w Polsce,  jest 22 kwietnia.

Tegorocznym motywem przewodnim Dnia Ziemi jest hasło „Przywróć naszą Ziemię”. Z powodu pandemii wiele konferencji i towarzyszących Dniu Ziemi akcji odbywa się w świecie wirtualnym. Podobnie będzie w naszej szkole.

Konkurs dla klas I - IV

Uczniowie klas I - IV są zaproszeni do wykonania plakatu, który w sposób ciekawy będzie promował hasło tegorocznego dnia Ziemi – „Przywróć naszą Ziemię”.

Zdjęcia prac konkursowych przesyłamy na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do dnia 30 kwietnia 2021r. Proszę o podpisanie prac!

Konkurs dla klas V - VIII

Uczniowie klas V - VIII są zaproszeni do udziału w quizie (Quizziz) wiedzy o naszej planecie, który dla każdego chętnego ucznia rozpocznie się w piątek (23 kwietnia) o godzinie 15:00.

Link do quizu zostanie udostępniony 23 kwietnia o godzinie 14:55 w wiadomości na dzienniku lekcyjnym.

Poniżej zamieszczam również przydatne linki, które można wykorzystać jako źródło wiedzy o sposobach ochrony naszej Planety.

https://www.ekokalendarz.pl/wp-content/uploads/pakiet-04-22-%C5%9Awiatowy-Dzie%C5%84-Ziemi.pdf

https://ekologia.ceo.org.pl/aktualnosci/klimatyczny-dzien-ziemi-2021